
De Sahara in Ommen, gelegen in het Overijsselse Vechtdal, is een 20 hectare grote zandverstuiving. Je kunt hier picknicken, spelen, paardrijden, sporten en natuurlijk heerlijk wandelen. Het bos is is rond 1840 aangelegd als wandelbos en sinds 1913 in beheer van Staatsbosbeheer. Een fijne plek om even op te laden. Je leest hier meer over wandelen in de Sahara van Ommen.



Wandelen door De Sahara in Ommen
Er zijn een aantal verschillende wandelroutes rondom De Sahara in Ommen. Wij kozen voor de rode route, omdat je bij deze route een heel groot stuk over en langs de zandverstuiving wandelt. Verderop in dit artikel lees je meer over de gele en blauwe route.
Voor de rode wandeling van 5 kilometer volg je de uiteraard de rode pijltjes. Honden zijn welkom, mits aangelijnd. Parkeren doe je bij het startpunt van de wandelroute. Navigeer naar: Eerderveldsweg, Ommen. Onderweg kom je meerdere bankjes en picknicktafels tegen. De zandverstuiving is leuk voor kinderen, omdat het aanvoelt als één grote speeltuin in de natuur. Ze kunnen spelen in het zand en in bomen klimmen.


Meer wandelroutes in de buurt van De Sahara
Naast de rode wandelroute vind je in de buurt van De Sahara in Ommen een gele en blauwe wandelroute. De gele wandelroute begint vanaf parkeerplaats Meiersbos aan de Hammerweg in Ommen en is bijna 6 kilometer lang. De blauwe wandelroute is zo'n 5 kilometer lang en voert je langs meerdere vennetjes en start vanaf parkeerplaats Steile Oever, ook aan de Hammerweg. De drie wandelingen zijn allemaal met elkaar verbonden. Voor meer informatie over deze wandelroutes kun je terecht op de website van Staatsbosbeheer.
Misschien vind je dit ook leuk: 5 gebieden voor een mooie wandeling in en rondom Hardenberg
Maak je reis compleet
Door (een deel van) je vakantie te boeken via onze partners ontvangen wij een kleine vergoeding, jij betaalt hetzelfde.
Lees hier alle artikelen over
Overijssel



